Fugi epoksydowe stosuje się do spoinowania i klejenia nowych oraz naprawianych okładzin w miejscach obciążonych chemicznie lub przez agresywną wodę, tłuszcze naturalne, chemikalia i kwasy oraz wszędzie tam gdzie konwencjonalne fugi mineralno-cementowe nie zdały egzaminu i wymyły się lub wykruszyły na skutek oddziaływania pogody, środków chemicznych czy siły mechanicznej.

Pierwszym i najważniejszym etapem jest oczyszczenie szczelin i dokładne ich wysuszenie, gdyż fuga epoksydowa nie klei się do mokrego.

Lepiej jest kupić dwa małe opakowania niż jedno większe, gdyż fuga epoksydowa szybko wiąże i jest trudna w położeniu i czyszczeniu. Dobrze jest zakupić kilka gąbek, gdyż w tym przypadku szybko się zużywają. Przydatne mogą być stare podkoszulki z bawełny, które dobrze wchłaniają nadmiar fugi.

Nigdy nie dzielić opakowanie na części, zawsze przelewać całą zawartość utwardzacza do pojemnika z proszkiem!!

Po wymieszaniu można przystąpić do nakładania. Dobrze jest robić to w gumowych rękawicach, gdyż fuga jest trudna do usunięcia. Należy bardzo dokładnie upychać spoinę w szczelinach, tak aby nie pozostały pęcherze powietrzne, które osłabią spoinę. Nadmiar fugi należy bezzwłocznie usunąć, do czego należy użyć ciepłej wody.

Na drugi dzień spoina jest już dość twarda, ale z pełnym natężeniem ruchu należy poczekać do trzech dni.